Оны тэргүүний байгууллага, хамт олон, хүмүүсийг шалгарууллаа

Орон нутагт | Увс
batkhuu@montsame.mn
2020-02-13 17:07:11

Увс /МОНЦАМЭ/. Аймгийн Засаг даргын зөвлөлийн гишүүд энэ сарын 11-ны өдөр хуралдаж, аймгийн оны тэргүүний хүмүүс, байгууллага, хамт олныг шалгарууллаа. Үүнд:

ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ БАЙГУУЛЛАГА, ХАМТ ОЛОН

1.             Тэргүүний үйлдвэрлэгч байгууллага -“Дөрвөнбулаг-Увс” ХХК

2.             Тэргүүний худалдаа үйлчилгээний байгууллага -“Чандмань-Увс” ХХК

3.             Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -“Ойрад” хөгжимт жүжгийн театр

4.             Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -Улаангом сумын 3-р цэцэрлэг

5.             Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -Аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

6.             Тэргүүний Төрийн бус байгууллага -Мирал сангийн Увс аймаг дахь төлөөлөгчийн газар

7.             Тэргүүний татвар төлөгч аж ахуйн нэгж -“Увс Дулааны станц” ХХК

8.             Тэргүүний застав -ХЦ-ийн 0311-р ангийн Шар үзүүрийн застав 

9.             Тэргүүний баг -Зүүнговь сумын Тохой баг.

ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ ХҮМҮҮС

1.             Оны тэргүүний Төрийн захиргааны албан хаагч -С.Дэлгэрномин /ХХҮГ-ын Хөдөлмөр эрхлэлтийн хэлтсийн дарга/

2.             Оны тэргүүний Төрийн тусгай албан хаагч -Д.Алтангэрэл /Цагдаагийн газрын мөрдөгч, ахлах дэслэгч/

3.             Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан -М.Өлзийдэлгэр /Ерөнхий боловсролын 6-р сургуулийн Монгол хэл, уран зохиолын багш /

4.             Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан -Х.Отгон /Улаангом сумын 2-р цэцэрлэгийн багш/

5.             Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Н.Туулцэцэг /Нэгдсэн эмнэлгийн Халдвартын тасгийн эрхлэгч, их эмч/

6.             Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Ж.Энхтуяа /Нэгдсэн эмнэлгийн Хүүхдийн тасгийн сувилагч/

7.             Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Б.Санжжав / Өлгий сумын ЭМТ-ийн жолооч/

8.             Оны тэргүүний соёлын ажилтан -Д.Соёлхүү /Бөхмөрөн сумын соёлын төвийн бүжгийн багш/

9.             Оны тэргүүний байгаль орчны салбарын ажилтан -Б.Буянцог /Байгаль орчин аялал жуулчлалын газрын албаны дарга/

10.          Оны тэргүүний Аялал жуулчлалын салбарын ажилтан -Д.Алтансүх /Улаангом сумын 2-р багийн иргэн, Орон нутгийн хөтөч, газарчин/

11.          Оны тэргүүний сурагч -Ш.Лүнжээ /Улсын тэргүүний 1-р сургуулийн 12-р ангийн сурагч/

12.          Оны тэргүүний сурагч .Тэмүжин /Улсын тэргүүний 2-р сургуулийн 12-р ангийн сурагч/

13.          Оны шилдэг тамирчин -Б.Буяндэлгэр /Улсын тэргүүний 1-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч/

14.          Оны шилдэг тамирчин -Г.Баянмөнх /Үндэсний бөхийн “Шандас” клубын тамирчин/

15.          Оны тэргүүний Үйлдвэрлэлийн салбарын ажилчин -Х.Мөнхбат  /Дулааны 2-р станц/

16.          Оны тэргүүний Худалдаа үйлчилгээний салбарын ажилчин -Л.Ганхуяг /“Чандмань-Увс” ХХК-ийн жолооч/

17.          Оны тэргүүний инженер техникийн ажилчин -Х.Хишигбаатар /“Арвижих-Увс” ХХК/

18.          Оны тэргүүний инженер техникийн ажилчин -Д.Оюун /“Барилгын иженерүүд” ХХК/

19.          Оны тэргүүний тээвэрчин -Д.Болд /“Чандмань уул” хоршооны жолооч/

20.          Оны тэргүүний бүртгэл, санхүү, эдийн засгийн ажилтан -А.Одгэрэл /Аймгийн ЗДТГ-ын СТСХ-ийн мэргэжилтэн/

21.          Оны тэргүүний бүртгэл, санхүү, эдийн засгийн ажилтан -Д.Даваабаяр /“Ундарга-Увс” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал/

 

 

Холбоотой мэдээ